ŞİZOFRENİDE POSTPSİKOTİK DEPRESİF BOZUKLUK

NP GRUP

Korkutucu bulunan psikiyatri hastalıklardan şizofrenide postpsikotik depresif bozukluğun  ne olduğu, belirtileri, hayat kalitesini nasıl bozduğu ve ne şekilde tedavi edildiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Şizofrenide postpsikotik depresif bozukluk nedir? Şizofren hastalarda görülen depresyonun farklı yanları var mı? Karışan durumlar nelerdir?
Ajitasyona rastlanır mı? Kilo kaybı görülür mü? İştah durumu nasıldır?
Uyku nasıldır? Uykusuzluk mu vardır, aşırı uyku mu? Ümitsizlik durumları yaygın mıdır? Tekrarlayan ölüm düşünceleri neden görülür gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Şizofreninin negatif belirtileri nedir? Yaş durumu nasıldır? Kadın ve erkeklerde durum nedir? Aileler fark eder mi nerelere dikkat etmelidir? Organik Beyin Hastalığına ilişkin semptomları var mıdır? Şizofren bir hastada, anksiyete görülür mü? Üzüntü ve gerginlik halleri var mıdır? Baş ağrısı yaşarlar mı gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Uzman Psikolog Serra Alemdar olacaklar.

Bu hastalıkta görülen intihar düşünceleri nasıl önlenir? Tedavisinde neler yapılır? Terapi ne gibi yararlar sağlar, biyolojik nedenleri var mı, psikolojik sebepleri nelerdir, serotonin durumu nedir? Öncelik nöroleptiklerde mi antidepresiflerde mi?gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

PSİKOGÜNDEM bölümünde Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ABD'den Dünya Psikiyatri Kongresi'nden katılarak 'Kongre Gündemi'ni yorumlayacak.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.