Sosyal medya boşandırıyor

Eşler arasındaki iletişim kopukluğu, cinsel yaşamda uyumsuzluk ve teknolojinin hızla yayılması sebebiyle, bireyler son çare olarak boşanmaya karar veriyorlar.

Eşler arasındaki iletişim kopukluğu, cinsel yaşamda uyumsuzluk ve teknolojinin hızla yayılması sebebiyle, bireyler son çare olarak boşanmaya karar veriyorlar.

sosyalmedyaSon yıllarda evliliklerde sarsılmalar görüldüğünü belirten Avukat Sabri Yurdakul, Torbalı'da önceki yıllara oranla boşanma sayısının artış göstermesi sebebiyle, evli çiftleri sosyal medya konusunda uyardı. Yurdakul, “Çiftlerin en büyük problemlerinden bir tanesi iletişim kuramamaktadır. Bu iletişimi sosyal medya ile çok daha iyi kuruyorlar. Birbirleriyle konuşmak yerine iletişimi kamufle ederek maalesef sosyal medyaya daha çok yükleniyorlar ve bu da çiftlerin bir biriyle olan ilişkilerini azaltan ve koparan bir durum haline geliyor” dedi. Çiftlerde evlendikleri dönemlerde anlaşmazlıkların olacağını ifade eden Avukat Sabri Yurdakul, “Evliliklerde anlaşmazlıklar son derece normaldir. Her iki tarafta farklı özelliklere sahip olabilir. Maddi ve manevi farklılıklar içerir. Bu nedenle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Bu yaşanan farklılıkları düzgün bir şekilde iletişim kurarak kamufle etmeye ya da en aza indirmeye çalışmak en doğru tercih olur” diye konuştu. "Evlilikler azalırken, boşanmalar artıyor" "Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre maalesef Türkiye’de evlilikler azalmaya başlıyor ve boşanmalarda da artmaya başlıyor” diyen Yurdakul, sözlerine şöyle devam etti: “Evli çiftlerin iletişimi çok güzel sağlamaları gerekmektedir. Eğer çiftler arasında bir problem varsa, sosyal medyada zaman geçirmek yerine eşler ile düzgün iletişim kurarak sorunlar konuşulmalıdır. ‘Sosyal medya ile değil eşinizle daha fazla zaman geçirin’ diyoruz. Sosyal medyadan ziyade eşiniz ile geçireceğiniz zaman sizleri daha mutlu edecektir. Oturup bir akşamınızı bilgisayar ya da telefon başında geçirmek yerine eşinizle sadece yürüyüş yapmak sosyal medyaya takılı kalmaktan sizi çok daha iyi yerlere getirir. Ben çiftlerde hep iletişim sorunu ile karşılaşıyorum. İletişim kuramadıkları için, bir birlerini anlayamadıkları için sevgilerinde de azalma hissediyorlar. Evliliği güzel kılmak için eşlerin iletişimi güzel cümleler ile kurmaları çok önemlidir." MİLLİYET  

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:01 Aralık 2014Yayınlanma Tarihi:03 Aralık 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.