Takıntılı bir istifçinin günlüğü

Fotoğrafçı Corinna Kern, yıllardır ne bulduysa toplayıp evinde biriktiren bir adamın hayatını görüntüledi. işte takıntılı bir istifçinin günlüğü.

Fotoğrafçı Corinna Kern, yıllardır ne bulduysa toplayıp evinde biriktiren bir adamın hayatını görüntüledi. işte takıntılı bir istifçinin günlüğü.

takintiistifKern, bir yıl boyunca birlikte vakit geçirdiği 72 yaşındaki George Fowler'ın hayatından kesitler sunan çarpıcı bir seri hazırladı.

TAKINTILARINIZDAN KURTULMAK İÇİN...

Kern, bir belgesel çekerken tanıxtığı Fowler"8 önce evinde ziyaret etti. Daha yaşlı adamın evine ilk adımını atar atmaz da Fowler'ın takıntılı bir istifçi olduğunu kendi gözleriyle gördü. Bunun üzerine de George'un Yeri adlı bir seri hazırladı.  33 yıldır 4 odalı evinde yaşayan George Fowler, engellenemez bir şekilde bulduğu her şeyi evinde istifliyor. Fowler'ın evinde bir türlü atamadığı eşyalar ve nesneler yüzünden neredeyse kendisine bile yer kalmamış. Yaşlı adam banyosundaki küvette hem kendi yıkanıyor hem çamaşırlarını hem de bulaşıklarını yıkıyor. Corinna Kern'in bu seriyi hazırlamasının temel amacı ise "yaşlı adamın sıradışı durumunun altında yatan insan doğasının karanlık gerçeklerini" biraz da olsa anlayabilmek. BBC TÜRKÇE

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:11 Eylül 2014Yayınlanma Tarihi:13 Eylül 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.