Tatilin 'çok iyi fikir' olduğu kanıtlandı

'Emekli olunca bir sahil kasabasına yerleşeceğim. Tatil yapacağım' İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre işte tatil yapmak, gerçekten sağlığa iyi geliyor.

Exeter Üniversitesi'nde yapılan araştırma denize yakın yerlerde yaşayanların, iç bölgelerde yaşayanlara göre gerçekten daha sağlıklı olduğunu ortaya koydu.

İngiltere'de 48 milyon insan bir anket doldurarak sağlık durumlarıyla ilgili bilgi verdi. Araştırmayı yapan Dr. Ben Wheeler: İnsanların deniz kenarına gittiklerinde kendilerini iyi hissettiğini biliyoruz ama tüm nüfusu incelersek, araştırma bunun genelde de pozitif etkileri olduğunu söylüyor." dedi. İngiliz Psikoloji Cemiyeti Yıllık Konferansı'nda da deniz kenarına gitmenin rahatlama ve yenileme sağladığı belirtildi. ,

BBC


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:25 Temmuz 2012Yayınlanma Tarihi:29 Temmuz 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.