Tercihlerde sona gelindi uzmanlar uyarıyor!

Tercihlerde sona yaklaşılırken eğitim uzmanları da uyarıyor. Üsküdar Üniversitesi Eğitim danışmanı Ece Tözeniş, adayların açıkta kalma kaygısıyla istemedikleri bölümleri yazdıklarını söyledi.

Tercihlerde sona yaklaşılırken eğitim uzmanları da uyarıyor. Üsküdar Üniversitesi Eğitim danışmanı Ece Tözeniş, adayların açıkta kalma kaygısıyla istemedikleri bölümleri yazdıklarını söyledi.

4 yıllık takıntısına öğrencilerin kapılmaması gerektiğine dikkat çeken Tözeniş, istemediği lisans programı yazmaktansa öğrencinin istediği bir ön lisans programını seçmesinin daha doğru olduğunun da altını çizdi…

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

Üniversite adayları için 23 Temmuz'da başlayan 2012-ÖSYS tercih işlemleri 3 Ağustos Cuma günü sona eriyor. Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten bireysel olarak yapabilecek. Tercih gönderme süresi ise uzatılmayacak. Bu nedenle adayların, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla göndereceklerse süresi içinde bir Başvuru Merkezi'ne gitmeleri, tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak yapacakların ise 'Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.' uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesi'nin bir dökümünü alarak saklamaları gerekecek.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Uzmanlar son rötuşlarda ise uyarıyor. Üsküdar Üniversitesi eğitim danışmanı Ece Tözeniş, adayların tercihlerini teslim etmeden son bir kez gözden geçirmesi gerektiğini hatırlatıyor. Adayların kılavuzda yer alan özel koşulları iyi okuması gerektiğini vurgulayan Tözeniş, adayın istenen koşuları sağlayıp sağlanmadığının gözden geçirilmesinin çok önemli olduğunu belirtiyor. Açıkta kalmak kaygısıyla adayların severek okumayacağı, keyif almayacağı bölümleri tercih listesinden çıkarmalarının daha doğru olacağını kaydeden Ece Tözeniş, adayları  lisans takıntısından da uzak durmaya davet etti. İstenmeyen lisans programını okumaktansa istenilen bir ön lisans programının okunmasının daha isabetli tercih olacağının altını çizen Tözeniş, dikey geçiş sınavıyla adayların ön lisanstan lisans programlarına geçme fırsatı olduğunu hatırlattı. Tözeniş son olarak da adayları sistem mağduru olmamaları konusunda uyardı. Zaman zaman sistemde sorunlar yaşandığına dikkat çeken Tözeniş son dakikaya tercihlerin bırakılmaması gerektiğini söyledi. Şaban Özdemir (NPGRUP)


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Ağustos 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.