TIBBİ BİLGİLER İNTERNET ANSİKLOPEDİSİNDE TUTULACAK

ABD'de bir grup tıp okulu, tıbbi bilgileri “Medpedia” adı verilen internet ortamında toplayacak projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

ABD'de bir grup tıp okulu, tıbbi bilgileri “Medpedia” adı verilen internet ortamında toplayacak projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

TÜBİTAK'ın popüler bilim dergisi “Bilim ve Teknik” dergisinde yer verilen habere göre, ABD'de bir grup tıp okulu, tüm tıbbi bilgileri Wikipedia benzeri bir ortamda toplama ve düzenleme projesi üzerinde çalışıyor.

Harvard, Stanford, Michigan ve Berkeley üniversiteleri, sitede yer alacak ilk bilgileri hazırlayacak ve tıp sektöründe çalışanlarla işbirliği yaparak bu bilgileri giderek kapsamlı hale getirecek.

Medpedia, 30 binin üzerinde bilinen hastalık ve rahatsızlıkla, her yıl satışa sunulan 10 bin ilaçla, uygulanan binlerce tıbbi işlemle ve dünyadaki milyonlarca tıbbi hizmetle ilgili bilgileri içeren sayfalar hazırlayacak ve bu sayfaları birbirine bağlayacak. Bu sayfalarda sağlık ve tıp dünyasındaki son gelişmeler de fotoğraf, ses ve video bağlantıları eşliğinde sunulacak. Sitenin tasarımı konuyla ilgili bütün bilgilere kolayca erişilebilecek şekilde yapılacak.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.