TÜRKİYE'DE BULUŞACAK

A.A

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) önderliğinde,  dünyadaki lösemili çocukların katılımıyla gerçekleştirilen "Uluslararası  Lösemili Çocuklar Haftası" nın sekizincisine, farklı ülkelerden gelen 18 lösemi  hastası çocuk da katılacak.

Amerika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Polonya,  Ukrayna ve Ürdün gibi 18 ülkeden Türkiye'ye anneleriyle gelecek çocuklar,  kendileri için düzenlenen etkinliklerde gönüllerince eğlenecek.

Dünyadaki lösemili çocukların, hastalıkla mücadele ederken kendilerini  yalnız hissetmemeleri, kendileri gibi bu hastalıkla savaşan akranlarıyla keyifli  vakit geçirmeleri amacıyla düzenlenen hafta çerçevesinde, çocuklar büyükleri,  çevrede kanser yapan faktörlerden çocuklarını korumaları, löseminin tedavi  edilebilen bir hastalık olduğu ve löseminin önlenmesi için eğitsel çalışmalara  önem verilmesi gibi konularda uyaracak.

8. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası çerçevesinde Ankara, İstanbul  ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'de 40 şehirde, dünyada 73 ülkede 118 kuruluş  tarafından etkinlik ve şenlikler düzenlenecek.

LÖSEV de Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'da gerçekleştireceği  etkinlikler kapsamında, çocuklara tarihi yerleri gezdirecek, müze ziyaretleri ve  vapur gezileriyle lösemili çocukların Türkiye'de eğlenceli vakit geçirmelerini  sağlayacak.

Hafta kapsamında 30 Mayısta Ankara Kuğulu Park'ta,  İstanbul Ortaköy  Meydanı'nda, İzmir Bornova Büyükpark'ta "Gülmek Onların da Hakkı" şenlikler  yapılacak. Lösemili çocuklar, bulundukları illerde doğa gezilerine gidecek. Hafta  kutlamalarının Ankara ayağında Anıtkabir'i ziyaret edecek çocuklar, 1 Haziranda  da Beypazarı'nı gezecek.

Etkinliklerin 4. gününden itibaren Uluslararası Lösemili Çocuklar  Haftası'nı Antalya'da kutlamaya devam edecek çocuklar, burada 4 gün boyunca  kendileri için düzenlenen şenliklere katılacak. Çocuklar ve kendilerine bu hafta  boyunca eşlik edecek anneleri, Antalya'da tedavileri sırasında karşılaştıkları  problemler ve çözüm yollarıyla ilgili deneyimlerini de paylaşacak.

Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Dışişleri Bakanlığının destek verdiği  etkinliklere, farklı sektörlerden yüzlerce kuruluş ve kişi de sponsorluk  yapıyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:28 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.