TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK

A.A

Epilepsi hastası Yusuf Usta, UEFA'nın  İsveç'te düzenlediği 21 yaş altı futbol şampiyonası yarı final maçları öncesinde epilepsi hastaları arasında oynanacak gösteri maçında Türkiye'yi temsil edecek.

İsveç'in Göteborg ve Helsinborg şehirlerinde oynanacak epilepsi hastaları  gösteri maçına katılmak üzere THY uçağıyla İsveç'e giden Epilepsi ve Toplum  Derneği üyesi Usta, gösteri maçını UEFA ile Uluslararası Epilepsi Birliğinin  (ILEA) ortaklaşa düzenlediğini kaydetti.

Yusuf Usta, gösteri maçının ILEA'nın 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde,  halk arasında sara olarak bilinen epilepsi hastalığına dikkati çekmek, hastalığı  tanıtmak ve epilepsi hastalarını motive etmek amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Maçların, UEFA'nın 21 yaş altı futbol turnuvası yarı final maçlarından  önce, çeşitli ülkelerden epilepsi hastası sporcuların oluşturduğu 4 takım  tarafından 7,5 dakikalık 2 devre olarak 15'er dakika yapılacağını da ifade eden  Usta, "Türkiye böyle bir yurt dışı organizasyona ilk kez katılıyor. Ben amatör  olarak futbol oynuyorum. Bir markette satış elemanı olarak çalışıyorum. Solak  olduğum için sol kanatta oynuyorum. Beni seçtikleri için doktorlarım ve derneğime  çok teşekkür ediyorum" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:27 Haziran 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.