Uçakta yoga yapmakta diretti, ortalık karıştı

FBI uçakta yoga yapmakta direten bir yolcunun gözaltına alındığını açıkladı.

Kanada Başbakanı toplantı arasında yoga yaptı Kanada Başbakanı toplantı arasında yoga yaptı

Bir tarafta sabah yogası, bir tarafta mülteci dramıBir tarafta sabah yogası, bir tarafta mülteci dramı

26 Mart’ta Hawaii-Japonya seferini yapan United Airlines’a ait bir uçak, Hyongtae Pae isimli bir yolcunun oturmak yerine yoga yapmakta diretmesi üzerine zorunlu iniş yaptı. Uçakta bağırarak eşini iten yolcu FBI tarafından gözaltına alındı.

Pae yemek servisi sırasında yerinde oturmak istemedi ve uçağın arka tarafına geçerek meditasyon yapmayı tercih etti. Kendisini uyaran uçuş görevlilerine eşi de eklenince Pae sinirlendi.

Şikayete göre, bir anda yolcuları öldürmekle tehdit etmeye başlayan Pae, ‘’Tanrı yoktur’’ diye de bağırmaya başladı.

Pae’nin uçuş görevlilerinin kendisine emir verdiğini hissettiği için öfkelendiği belirtildi.

Yetkililer Pae’nin kendisi, eşi ve diğer insanlar için tehlike oluşturduğunu düşündükleri için serbest bırakılmaması gerektiğini ifade etti.

Ancak Yargıç Kevin Chang, Pae’nin adayı terketmemesi ve akıl sağlığı testinden geçirilmesi şartıyla 25 bin dolar kefalet koyularak serbest bırakılmasına karar verdi.

Pae’nin 72 yaşında Güney Koreli emekli bir çiftçi olduğu ve eşiyle 40. evlilik yıl dönümlerini kutlamak için ilk kez Hawaii’ye gittiği belirtildi.

A.A


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:05 Nisan 2016Yayınlanma Tarihi:01 Nisan 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.