ÜSTÜN ZEKALILAR BİLİMCİ OLACAK

ANKA

Çalıştay ile üstün zekalı gençlerin bilim dünyasına kazandırılması hedefleniyor.

TÜBİTAK Gebze kampusunda  bulunan Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’ndeki  Üstün Zekalılar/Yeteneklilerin Eğitimi Çalıştayı ile üstün yetenekli ve yüksek zekalı gençlerin bilini dünyasına kazandırılmaları amaçlanıyor. Çalıştaya Türkiye'de çalışmalar yapan akademisyenler, üstün yetenekli öğrenciler ve aileleri katılacak.

Çalıştay ile ilgili yapılan açıklamada, istatistiki olarak nüfusun yüzde ikisini oluşturan üstün yetenekli ve yüksek zekalı gençlerin eğitimi için Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 51 Bilim ve Sanat Merkezi hizmet sunduğu ifade edildi.

Çalıştay çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından üstün zekalı/yeteneklilerin eğitimi çerçevesinde uygulanmakta olan modelin sorgulanması, uluslararası örneklerinin değerlendirilerek bir strateji belgesi hazırlanması planlanıyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Şubat 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.