Uyku hastalığından çocuğunu uykuda doğurdu

Judy Robson 'Uyuyan Güzel Sendromu' olarak bilinen hastalık nedeniyle çocuğunun doğumunu hatırlamıyor. Çünkü tam doğum esnasında uykuya dalmış.

Birçok kadın için anne olmak ve bebeklerini ilk kez kucaklarına almak hayatının en özel anlarından biridir kuşkusuz. Ancak 24 yaşındaki Judy Robson 'Uyuyan Güzel Sendromu' olarak bilinen hastalık nedeniyle çocuğunun doğumunu hatırlamıyor. Çünkü tam doğum esnasında uykuya dalmış

Aslında hastalığına tam olarak hala teşhis koyulamayan genç kadının Kleine Levin yani Uyuyan Güzel Sendromu'na yakalandığı tahmin ediliyor.

RÜYA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Jody uyku sırasında yemek yemek, tuvalete gitmek gibi ihtiyaçlarını eşi Steven'ın onu günde iki kere uyandırmasıyla uyur gezer bir halde karşılıyor ve insanların söylediği şeylerden bazılarını duyuyor. Bunların bir rüya olduğunu düşünen Robson uyku sırasında yaşadıklarının çok az bir kısmını hatırlıyor.

DOĞUM ESNASINDA UYUYA KALMIŞ

Bugüne kadar en uzun uykusu 11 gün süren Judy Robson, tuvalette, yemek yerken ya da herhangi bir şekilde uykuya dalabiliyor. Hatta uykuya karşı koyma gücü o kadar az ki doğum yaparken bile uyuya kalmış. İki çocuk annesi Jody Robson ilk oğlunu doğumu sırasında uykuya dalmış ve trans halinde doğurmuş.

İki hafta sonra uykudan uyanan genç kadın karnındaki şişliğin indiğini görünce ne olduğunu sordu. Eşi ise çocuğunu doğurduğu sırada uyuya kaldığını söyledi. Yani Judy çocuğunu ilk kez kucağına aldığında oğlu Harley iki haftalıktı.

HER DAKİKASI HAZİNE GİBİ

Jody Robson'ın uykuyla süren bu mücadelesinde uyanık olduğu her dakika hazine gibi. Jody uyku halindeyken çocuklarına bakmak annesine ve eşine düşüyor. Genç anne oğullarının çocukluğunu uyuyarak geçirdiği için çok üzgün.

HEMEN HER YERDE UYKUYA DALABİLİR

"Tatilleri, kız kardeşimin doğum günü gibi şeyleri kaçırdım. Benim için çok üzücü çünkü değerli anları kaçırıyorum." diyen Judy'nin neden devamlı uyuya kaldığı tam olarak bilinmiyor. Ancak belirtiler Uyuyan Güzel Sendromu'nu gösteriyor. Nöroloji uzmanı Prof. Matthew Walker, "KLS çok nadir görülen bir sendrom. Judy'de görülen özellikler ise bu hastalığın çok tipik özellikleri." diyor.

DAILY NEWS


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:29 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:24 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.