ÜZÜNTÜ VE STRES KANSER YAPMAZ

TAKVİM

Doğru bilinen gerçek yanlış çıktı. Kanserle ilgili birçok doğru bilinenin araştırmalarla yanlış olduğu ortaya çıktı.


Amerikalı Prof. Dr. Michael Thun, üzüntü ve stres konusunda da büyük bir yanlışın artık düzeltilmesi gerektiğini savunuyor.

Kanserle ilgili birçok doğru bilinenin araştırmalarla yanlış olduğu ortaya çıktı. Amerikalı Prof. Dr. Michael Thun, üzüntü ve stres konusunda da büyük bir yanlışın artık düzeltilmesi gerektiğini savunuyor. `Üzüntü ve stres, kanser ediyor` gibi yaklaşımların doğru olmadığını belirten Thun, `Stres faktörü kanser tedavisinde son derece önemlidir. Kanserin oluşması için öncelikle tümörün oluşması gerekiyor. Stres ve üzüntü başlamış olan kanseri daha da ilerletebilir. Ancak kesinlikle her iki olgu da kansere neden olmaz` dedi.

BAZI SPERMLERİ ÖLDÜRÜYOR

Prof. Thun, kanser hastası olanların çocuğunun olmayacağı iddialarının da gerçek dışı olduğunu söyledi. ABD`li profesör, `Kanser tedavi sürecinde verilen bazı ilaçlar, kadın için gebeliğin oluşmasında bazı engeller oluşturabilir. Erkek için de benzer durumlar geçerlidir. Bazı ilaçların spermleri geri gelmeyecek durumda yok ettiği de oluyor. Ancak genel anlamda, kanser hastalarının çocuk sahibi olmaması gibi bir durum olamaz. Genel kanser tedavi ilaçlarının etkisinin 3 ila 6 ay içinde geçtiğini görüyoruz` ifadelerini kullanıyor.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:10 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.