Çiğdem

Uzm. Psk. Çiğdem DEMİRSOY

Kısa özgeçmiş

Lokasyon: NSPAUM - Feneryolu - Kızıltoprak /İSTANBUL

1963 yılında İstanbul'da doğdu. 1980 yılında İstanbul Kız Lisesi'nden, 1984 yılında İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 1984-1985 arasında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri kliniğinde gönüllü psikolog olarak çalışmaya devam ederken psikoloji laboratuarından psikometrik testlerle ilgili eğitim aldı.

1985-1997 yılları arasında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fak. Psikiyatri Anabilim Dalında çeşitli birimlerde klinik psikolog olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde psikolojik testler ve psikoterapi uygulamaları ile ilgili eğitimler almaya devam etmiştir.

1996 yılında İ.Ü. Adli Tıp Enstitüsünde "Psikoaktif Madde Kullananlarda Suçu Etkileyen Faktörlerin Araştırılması" konulu tez çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamlayarak master diploması aldı.

1997-2000 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğüne bağlı olarak KASDAV Sağlık Merkezinde ve belediyeye bağlı yuvalarda psikologluk mesleğini sürdürdü. Kadıköy Belediyesi çocuk yuvaları ile ilgili çalışmaları çerçevesinde "Toplam Kalite Yönetimi" eğitimi alarak yuvalardaki kalite çalışmalarında toplam kalite sekreterliğini yürüttü. Belediyedeki görevi sırasında "Ebeveyn çocuk iletişimi ve çocuk yetiştirme" konulu anne-baba eğitim seminerleri vermiştir.

2001 yılında kendi isteği ile devlet görevinden istifa etmiştir.

2001-2002 eğitim-öğretim döneminde Özel Marmara İlköğretim okulunda okul psikoloğu olarak çalıştı.

2001 yılında Memory Center'da başladığı görevine halen NPiSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yetişkin Biriminde devam etmektedir. Yetişkinlerde depresyon, panik atak ve OKB gibi kaygı bozuklukları, bipolar bozukluk, psikozlar gibi bireysel sorunların tedavisinde bilişsel-davranışçı yönelimli terapiler uygulamaktadır. Bu çalışma süresi içerisinde Dr. Kamran Fallahpour'dan Nörobiofeedback eğitimi alarak stres yönetimi ve kaygı bozuklukları üzerindeki çalışmalarında NBF metodunu kullanmaktadır. Aile Terapisi, Gottman Çift Terapisi eğitimleri almıştır. Bireysel sorunların yanı sıra evlilik ve aile içi ilişki problemleri ile cinsel sorunlarla ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Paylaş


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.