Yeni Corona virüs 33 kişiyi öldürdü

Dünya Sağlık Organizasyonu’nun açıklamasına göre yeni Corona virüsü MERS yüzünden bugüne dek dünya genelinde otuz üç kişi yaşamını yitirdi.

Dünya Sağlık Organizasyonu’nun açıklamasına göre yeni Corona virüsü MERS yüzünden bugüne dek dünya genelinde otuz üç kişi yaşamını yitirdi.

coronaEylül 2012’de laboratuvarlarda elli sekiz vaka kanıtlanmıştı. En fazla hastalık ve ölüm vakası ise Suudi Arabistan’da yaşanmıştı. Suudi Arabistan’dan yayılan yeni Corona virüsü MEST, İngiltere, Almanya, Fransa, Ürdün ve Katar’da da görüldü. Suudi Arabistan dışında hastalananların tümü ya bu ülkeye seyahat etmiş ya da bu ülkede bulunanlarla temas halinde bulunmuşlardı. Dokuz ay kadar önce saptanan Corona virüsün Sars virüsüyle benzerlikleri var. Corona virüs gribe benzer semptomlara neden olduğu gibi ağır akciğer enfeksiyonunu da doğurabiliyor. Ancak Sars virüsünden farklı olarak hızlı bir şekilde böbrek yetmezliğine de yol açabiliyor. Virüsün tam olarak ne şekilde bulaştığı bilinmiyor. 2003’te Çin’den yayılan Sars salgınında yaklaşık olarak sekiz bin kişi hastalanmış ve hastalardan sekiz yüz kadarı yaşamını yitirmişti. BİLİM TEKNOLOJİ EKİ

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:28 Haziran 2013Yayınlanma Tarihi:08 Temmuz 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.