Brezilya'da şoke eden olay

Brezilyalılar her akşam izledikleri pembe dizilerin senaryosuna benzer bir olayın şokunu yaşıyorlar.

Yedi yıldır evli olan Adriana, annesini bulmak için katıldığı bir radyo programında kocasının kardeşi olduğunu öğrendi. 39 yaşındaki Adriana, henüz on iki aylıkken terk edildi ve devlet tarafından bir aileye evlatlık verildi. Kocası Leandro ise sekiz yaşına kadar annesiyle birlikte yaşadı ama o da Adriana gibi annesi tarafından terk edilince başka bir aileye evlatlık verildi. İkisi de farklı ailelerin elinde farklı şehirlerde birbirlerinden habersiz büyüdüler. Yıllar sonra kader onları bir araya getirdi ve birbirlerine aşık oldular. O sıralar evli olan Adriana eşinden boşanarak Leandro'yla evlendi. Çiftin bir de çocuğu oldu.

ANNESİNİ BULMAK İÇİN KATILDIĞI PROGRAMDA ÖĞRENDİ

Adriana, bir gün Globo radyosunda yayımlanan ve birbirinin izini kaybetmiş aile fertlerini bir araya getiren programı dinlerken annesini bulmak için harekete geçmeye karar verdi. Annesi hakkında tek bildiği şey, isminin Maria olduğuydu. Eşinin kayıp annesinin de adı Maria'ydı. Ancak iki sene arayla terk edilen Mariana ve Leandro, bu ismin Brezilya'daki en yaygın kadın isimlerinden biri olmasından dolayı tamamen tesadüf olduğunu düşünüyorlardı.

Globo radyosunda yayımlanan “Şimdi tam Zamanı” programı Adriana’yı arayarak annesini bulduklarını söyleyerek canlı yayına bağladılar. Annesiyle telefonda ağlayarak konuşmaya başlayan Adriana bir ara “Anne benim başka kardeşim var mı” diye sordu. Annesinin “Evet Leandro var. Ama başka bir adamdan, babandan değil” yanıtı karşısında Adriana'nın “Böyle bir şey olamaz, Leandro benim kocam” sözleri program sunucusu da dahil herkesin ağzını açık bıraktı. Adriana olaydan sonra Brezilya basınına  “Sadece ölüm bizi ayırır. Bunlar bizim başımıza geldi, çünkü tanrı böyle olmasını istiyordu. Tabii ki gerçeği biliyor olsaydık her şey çok farklı olurdu. Ama şimdi bir çocuğumuz var ve birbirimizi seviyoruz” açıklamasını yaptı. DHA


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:09 Ağustos 2014Yayınlanma Tarihi:12 Ağustos 2014