GEBELİKTE TERLEME ARTIYOR

Formsante  

Gebelik esnasında vücutta birçok organda ve kan değerlerinde normale göre farklılaşmalar olur. Bu durum gebeliğin normal kendi tabiatıyla ilgilidir ve hastalık demek değildir.


Vücudumuzdan istenmeyen bazı maddelerin atılması idrar ve dışkı yoluyla olur. Daha az olarak terlemeyle de bazı toksik ve deride biriken maddeleri vücudumuzdan uzaklaştırırız.

Gebelikte ter bezlerinin çalışması daha fazladır. Bu nedenle terleme de daha fazla olur. Bunun faydası vücudu toksik maddelerden temizlemeye yardımcı olması ve karaciğer ve böbreğin yükünü azaltmasıdır. Ancak bu fazla terleme aynı zamanda derinin çabuk kirlenmesine ve ter bezlerinin kanallarının tıkanmasına da yol açar. Bu nedenle sık sık duş almak hem bu kanalları açık tutmaya hem de vücut kirlerini uzaklaştırarak istenmeyen olumsuz hisleri engellemeye yardımcı olacaktır .

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Temmuz 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.