HEDEF 1000 SEVGİ ÇOCUĞU

A.A

Bursa Vali Yardımcısı Halis Arslan başkanlığında, sokakta çalışan ve  çalıştırılan çocukların eğitim gördükleri okul müdürleri ile çeşitli kuruluş ve  kulüplerin temsilcilerinin katılımıyla, yaz etkinlikleri planlama toplantısı  yapıldı.

Halis Arslan, toplantının açılışında, geçen yıl 18 okuldan 500 civarında  çocuğa eğitim verdiklerini, bu yılki etkinlerde 20 okuldan bin "sevgi çocuğu”na  ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Çocukların, riskli bölgelerde bulunan okulların müdürleri tarafından  tespit edileceğini anlatan Arslan, “Sokakta çalışmaya yönlendirilen  çocuklarımızı bekleyen ciddi tehlikeler var. Sokakta çalışan çocuklar, suça  itiliyor, bazen suç mağduru oluyor, bir kısmı da uyuşturucu madde kullanımına  başlayabiliyor. Tespit ettiğimiz çocuklarımızı, yaz tatilinin bitimiyle birlikte  spor ve çeşitli aktivitelere yönlendireceğiz" diye konuştu.

Arslan, bu yıl aynı branşta eğitim görecek öğrenciler arasında yarışma  düzenlemeyi planladıklarını dile getirerek, böylelikle öğrencilere kazanma azmini  aşılamak istediklerini ifade etti.

Halis Arslan, özel kurum ve kamu kuruluşlarını, yaz tatili boyunca  sürecek etkinliklere destek vermeye çağırdı.Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.