KENDİNE İYİ BAKMAK İSTEYENLERİN PROGRAMI

NP Grup

Modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan, yeni çözümler üreten "İyi Bak Kendine" her gece 23:45’te Ülke TV’de.

NPİstanbul Ekibinden Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu popüler Psikiyatri programı "İyi Bak Kendine" de tüm bireyler kendilerinden birşey bulacak. Değerli konukları, güncel ve ele alınmamış konulara açıklık getirecek olan program yoğun ilgiyle karşılaşıyor.

İlk bölümü dün akşama ekrana gelen programın ilk konukları Doktor Kemal Arıkan ve Psikolog Çiğdem Demirsoy oldu. Depresyon tedavisindeki yeni gelişmelerin anlatıldığı programda modern çağ insanının en büyük sorunlarından birisi olan depresyon hakkında bilinmesi ve tedavi aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalarla tedavideki modern gelişmeler de konuşuldu. Uğur Canbolat'ın sunuculuğunda ekrana gelen olan popüler psikiyatri programı İyi Bak Kendine'nin bu akşam yayınlanacak ikinci bölümünde, İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "'Toplumsal Şizofreni'yi ele alacak ve neden toplumsal olarak sürekli suçlayıcı, yargılayıcı bir anlayışı benimser olduk, toplumun güvensizliğin temelinde neler var, güven yeniden nasıl tesis edilir, toplumsal huzur ve barış hangi psikolojik anlayışla, hangi empatik tavırla sağlanır" gibi soruların cevaplarını arayacak.

Hafta içi her akşam saat 23: 45'te canlı olarak ekrana gelen İyi Bak Kendine'de Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Alper Evrensel ve Uzman Psikolog Zehra Erol, son günlerin en tartışılan konusu Domuz Gribi etrafında oluşan kaygıları anlatacak.

Kaygı hangi durumlarda ortaya çıkar, kaygıdan korkuya geçiş hangi şekillerde olur, domuz gribi konusunda basına yansıyan haberler kişilerde kaygı halini nasıl tetikliyor, aile içinde farklı görüşlerin oluştuğu bu ortam doğru şekilde nasıl yönlendirilebilir, yaşanan bu kaygı hali ne gibi başka psikolojik rahatsızlıkları tetikler gibi konulara cevaplar aranacak.

Modern çağ insanının en büyük sorunlarından birisi olan aşırı kaygılı olma hali hakkında bilinmesi gerekenler ve tedavi aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalarla tedavideki modern gelişmeler de İyi Bak Kendine'de…

Popüler Psikiyatri programı İyi Bak Kendine, Uğur Canbolat’ın sunumuyla hafta içi her gece 23: 45’te Ülke TV’de.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:10 Kasım 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.