NPİSTANBUL'LA BAĞIMLILIKTAN KURTULACAK

DHA

Sokak ortasında uyuşturucu krizine Fatma, NPİstanbul Hastanesi'nin tedavisini ücretsiz üstlenmesiyle bağımlılıktan kurtulacak.

HÜRRİYET HABERİ BÖYLE DUYURDU


Geçen hafta eroin krizine girerek annesi Ziyne Yıldırım tarafından Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılan Fatma Yıldırım, burada tedaviyi kabul etmemiş ve sokak ortasında kriz geçirmesiyle gündeme gelmişti. Adana Valiliği’nin ve NPİstanbul Hastanesi'nin sahip çıktığı 19 yaşındaki Fatma Yıldırım ikna edilerek bugün tedavi için İstanbul’a geldi.

Adana Valiliği ve Türkiye'nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olan NPİstanbul Hastanesi'nin destekleriyle Fatma Yıldırım, tedavi için ikna edilerek bugün İstanbul’a geldi.

Annesi ve yakınları ile birlikte Adana Havalimanı’na gelen Fatma Yıldırım, yardımları için Vali İlhan Atış’a teşekkür etti. Yıldırım, "4 yıldır uyuşturucu kullanıyordum. Bulamadığım zaman krize giriyordum. Uyuşturucu kullanmaya niyeti olanlar sakın kullanmasınlar. Hayatlarını mahvederler. Zapzayıf olur, odun gibi kalır yemek yiyemezler" dedi.

NPİstanbul Hastanesi ekibinin havaalanından ambulansla aldığı genç kız, tedavi edilmek üzere NPİstanbul Hastanesi'ne getirildi. Tedaviyi ücretsiz olarak üstlenen NPİstanbul, uzman ekibiyle birlikte Fatma'yı bağımlılıktan kurtaracak.

Havaalanı önünde yakınlarıyla vedalaşan Yıldırım'a, Narkotik Şube Müdürlüğü’nde görevli bir kadın polis eşlik etti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:20 Ocak 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.