Şaban

Şaban ÖZDEMİR

Kısa özgeçmiş

2001-2003 yılları arasında Niğde Üniversitesi Radyo-Tv Programcılığı programından mezun oldu. 2003-2007 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Gazetecilik bölümünü tamamladı. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim dalında “Kuşaklar Teorisine Göre Türkiye’deki Gençlerin Medya Kullanım Alışkanlıkları ve İstanbul Örneği” isimli çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı.  

Konya’da bulunduğu yıllarda İÇ ANADOLU Bölge Televizyonu KONTV haber merkezinde Muhabirlik yaptı. 4 yıllık KONTV muhabirliğinin ardından yeni bir oluşum KONYA TV’de haber müdürlüğü görevinde bulundu. 3 yıl kadar ANA HABER ve eş zamanlı olarak haftada bir gün olan güncel-politika ekseninde "GÖZARDI" programını hazırlayıp, sundu.

2007 yılı yaz döneminde Ankara TRT HABER Merkezi’nde bulundu.
2009-2011 yılları arasında İHLAS HABER AJANSI İstanbul Merkez haberlerde 2 yıl muhabirlik yaptı.
2010 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin en iyi TV Görüntüsü ödülüne layık görüldü.
2013 yılında Maviyüzler Kumpanya tarafından ÜLKE TV’de yayınlanan ARTI EKSİ programı sosyal sorumluluk ödülüne layık görüldü.  
2019 yılında Kırmızı Türk Spikerler Dünyası Platformunun düzenlediği “ Plus Altın Kayısı Ödülleri” kapsamında ÜLKE TV’de yayınlanan HAYAT TERCİHTİR programıyla yılın en iyi eğitim programı seçildi.
2011 yılından buyana NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ve Üsküdar Üniversitesi’ni bünyesinde bulunduran NPGRUP’ta Medya planlaması ile Basın ve İletişimden Sorumlu olarak görevini yürütüyor.
Hafta sonları cumartesi ve pazar ÜLKE TV ekranlarında akademisyenlerin katılımıyla sağlık, yaşam ve bilimsel gelişmelerin ele alındığı BİLİMDEN SAĞLIĞA programının cumartesi günkü bölümünü hazırlayıp, sunuyor.

 


Paylaş


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.