YORGUN DOKTORLARA ÖNERİ

AFP

Avustralya'nın Queensland eyaleti sağlık  yetkilileri, yorgun ve uykusuz doktorlardan vardiyaları sırasında ayakta  kalabilmeleri için çok kahve içmelerini istedi.

Queensland Sağlık Kurumu tarafından "yorgunluk riski" konusunda  hazırlanan tavsiye raporunda, "önemli miktarda kafein kullanımının doktorlar için  yararlı olacağı" ifade edildi.

Raporda, doktorlara uykusuz geçen gece vardiyası sırasında 6 fincana eşit  miktarda 400 mg kafein almaları önerildi. Doktorların kafein yerine enerji  içecekleri de kullanabilecekleri belirtilen raporda, ancak kahvenin kolay  ulaşılabilir ve ucuz olduğuna dikkat çekildi.

Avustralya Tıp Birliği ise tavsiye raporunu "rahatsız edici" bulduğunu  bildirdi ve 80 saati geçen vardiyalarda çalışan doktorların dinlenme molalarına  gereksinim duyduğunu kaydetti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Eylül 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.